Wyjazd w Beskidy 2023
17.11.2023.
Nasz wyjazd w Beskidy

W dniach 03.–17.11. br. grupa 22 osób wybrała się do Brennej na turnus rehabilitacyjny dzięki dofinansowaniu z PFRON. Miejscowość bardzo urokliwa z atrakcjami dla turystów.

Mimo jesiennej pogody turnus był udany. Najważniejsze było zacieśnienie relacji uczestników wyjazdu i gości. Integrowaliśmy się podczas wspólnych biesiad z góralami, zabaw, spotkań i wyjazdów. Organizowaliśmy dla wszystkich gości karaoke, kalambury. Były też wspólne zajęcia teatralne z przedstawicielami stowarzyszenia z Częstochowy.

Potwierdzić trzeba, że przysłowie śmiech to zdrowie jest jak najbardziej prawdziwe.

Ponadto zwiedziliśmy Chlebową Chatę, gdzie smakowaliśmy chleba z pieca i jedliśmy zrobione przez nas podpłomyki z swojskim masłem. Dowiedzieliśmy się dużo o pszczółkach i kosztowaliśmy miodzik. Niektórzy z nas próbowali jak pracowało się cepem, inni zasiadali do kolaski, a najbardziej sprytnym udało się wskoczyć na traktor wyprodukowany jako jeden z pierwszych w Polsce w ubiegłym wieku. Na przejażdżce wozami konnymi zwiedzaliśmy okolicę.

11 listopada br. uczestniczyliśmy w ceremonii mszy św. za ojczyznę, w uroczystości gminnej upamiętniającej niepodległość naszego Państwa. Podczas spotkania oglądaliśmy występy zespołu folklorystycznego z Brennej oraz film o pisarce Zofii Kossak zamieszkałej w pobliżu Brennej. Wieczorem zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne przy śpiewie piosenek patriotycznych.

Wypoczęliśmy od strony psychicznej, a ciało też dostało to co chciało: grota solna, gimnastyka, basen, kąpiele perełkowe, spacery i smaczne jedzenie. Podczas wyjazdu przeżywaliśmy coś naprawdę unikalnego. Jeden mógł liczyć na drugiego.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Międzynarodowemu Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu za zorganizowanie dowozu na wyjazd. Marzy nam się już następny wyjazd.

Image

Image

Image

Image

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »