Praga 2023
28.05.2023.
Wycieczka do Pragi

W dniach 26.-28.05.2023 r. 10 osobowa grupa z „Bratnich Serc” wybrała się z Biurem Podróży autokarem do Pragi. Myśleliśmy od trzech lat o tej wycieczce, trochę wstrzymała nas pandemia.

Praga jest piękna, bardzo ciekawa i fascynująca, co krok to zachwyt mówi Karolina. Ciekawe muzea, niekonwencjonalna sztuka i architektura oraz piękne mosty na Wełtawie, po której płynęliśmy statkiem. W programie zwiedziliśmy m. inn. Wzgórze Zamkowe z Pałacem Zamkowym, Pałacem Toskańskim, Pałacem Arcybiskupim, Zamkiem Praskim i Katedrą św. Wita, Rynek Starego Miasta wraz z Ratuszem i słynnym zegarem Orloj. Z punktu widokowego mieliśmy obraz na całe miasto. Było mnóstwo turystów z różnych krajów. Nabyliśmy bezcenne doświadczenie w komunikowaniu się z kelnerkami na migi – nikt nie odszedł głodny. Zgubić się nie można było ponieważ przewodnik dbał o nas, a jego czerwona parasolka widoczna była z daleka.

Bardzo miłe wspomnienia zostaną na zawsze i to, co wydawało się nierealne urzeczywistniło się – polecamy wszystkim takie wyprawy.

Mamy plany na następne eskapady!!!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »