Piknik Integracyjny w Babicach 2023
29.06.2023.

Stowarzyszenie „Bratnich Serc” dla Ludzi Chorych w Oświęcimiu zorganizowało 29 czerwca br. cykliczny Piknik Integracyjny ”Ze Sportem przez Życie” w Babicach k/Oświęcimia.

Spotkanie rozpoczęło się turniejem piłki nożnej na Orliku Szkoły Podstawowej w Babicach gdzie do boju zagrzewał piłkarzy Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek. W turnieju uczestniczyły cztery drużyny: „Sami Swoi” z Oświęcimia, „Tygrysy” z Stowarzyszenia „Bratnich Serc”, zespoły z Ośrodków św. Faustyny w Tychach i Łazisk Górnych. Zawody odbyły się zgodnie z projektem „W Rytmie Zdrowia V” prowadzonym na podstawie współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu.

Dalsza część spotkania odbyła się w ogrodzie Domu Ludowego w Babicach, gdzie zorganizowano konkurs malarski o tematyce „sport radością życia”, konkursy zręcznościowe, zabawy drużynowe. W okresie małopolskiej olimpiady wyłoniono zwycięzcę na najbardziej energetyzujący okrzyk sportowy – „niech się niesie i dodaje naszym zawodnikom mocy wygrywania”. Inni odnajdywali się w słownych zmaganiach na fraszki i wiersze na temat sportu i zdrowia.

Pogoda sprzyjała, a oprawę muzyczną zapewnił zespół „Rendez-Vous” wraz z organizacją karaoke. Kiełbaski z grilla, swojski żurek, smaczne ciasto i krzepiące napoje wzmacniały uczestników.

Spotkanie plenerowe promowało zdrowy styl życia i miało charakter integracyjny, pobudzało do tolerancyjnych postaw względem osób z problemami zdrowia psychicznego.

Piknik zaszczycili swą obecnością Starosta Andrzej Skrzypiński, Wiceprezydent Miasta Oświęcim Krzysztof Kania, zastępca wójta Gminy Oświęcim Halina Musiał, sołtys Babic Gabriela Buchała przedstawiciele instytucji współpracujących, UTW z Oświęcimia, Środowiskowych Domów Samopomocy z Chełmka, Tychów, Łazisk Górnych, Oświęcimia, „Raj-Medu” z Trzebini, Fundacji „PrzytulJa”. W imprezie uczestniczyło około 120 osób. Stowarzyszenie „Bratnich Serc” serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji Pikniku: Wójtowi Gminy Oświęcim, Pani Sołtys Babic, Uniwersytetowi Każdego Wieku w Babicach, Pani Jadwidze Szczerbowskiej z Ośrodka Kultury i Rekreacji, Zarządowi Spółki OMAG, Zarządowi Spółki ZUK oraz Wolontariuszom za ich nieocenioną pomoc w przebiegu przedsięwzięcia na rzecz osób niepełnosprawnych.

Prezes Stowarzyszenia
Sabina Studzińska

Image

Image

Image

Image

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »