Szczyrk 2022
19.11.2022.

Szczyrk – turnus rehabilitacyjny 2022

W dniach 04.11. – 18.11. 2022r. na podstawie skierowań z PCPR w Oświęcimiu 35 członków Stowarzyszenia „Bratnich Serc” uczestniczyło w turnusie rehabilitacyjnym do Szczyrku.

Na miejscu zameldowaliśmy się w południe, a po zakwaterowaniu udaliśmy się na konsultację z lekarzem celem przypisania indywidualnych zabiegów. Porę obiadową dla naszej grupy wyznaczono na godzinę 14:00. Kuchnia szczyrkowska była smaczna i przypadła nam do podniebienia. Po posiłku mając czas wolny ruszyliśmy na spacer połączony z rozeznaniem okolicy. Nasz ośrodek mieścił się w centrum więc wszędzie mieliśmy blisko nawet na lody.

Zabiegi dla wszystkich trwały od godzin rannych do pory obiadowej, po której ruszaliśmy spalić nadmiar kalorii. Wieczorek zapoznawczy rozpoczął się w niedzielę, a tańcom przy zaproszonym zespole towarzyszył dobry nastrój.

Obiad w poniedziałek spożyliśmy w pełnym rynsztunku, gdyż czekający autokar zabrał nas na wycieczkę objazdową po Szczyrku, gdzie odwiedziliśmy Sanktuarium na Górce, a także Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej.

Zamówiona pogoda zachęcała na codzienne wędrówki dostosowane do możliwości piechurów, a bardziej zamiłowani w rekreacji mogli skorzystać z basenu i jacuzzi. W porach wieczornych przy zespole Rendez-vous bawił się cały turnus nie wyłączając gości.

Kolejna wycieczka nie skąpiła nam atrakcji. Zaraz po skonsumowanym wcześniej niż zwykle śniadaniu mieliśmy wypełniony czas po brzegi. Przewodnik w autokarze przybliżał nam tajemnice zwiedzanych miejsc takich jak Żywiec, Milówka, Koczy Zamek, Jasnowice, Wisła, Koniaków, w którym zabawiał nas gawędą miejscowy góral. Najpiękniejsza wycieczka piesza na przełęcz w Siodle pod Skrzycznem dała nam wiele doznań widokowych.

My również potrafiliśmy sobie zorganizować miło wieczorny czas np. przy karaoke, urodzinach, tenisie stołowym, koszykówce, kalamburach, przy których śmiechu było co niemiara. Były też spotkania z fizjoterapeutą na temat znaczenia zabiegów rehabilitacyjnych. oraz „spotkanie z jogą”. Wieczorek pożegnalny umilał wszystkim miejscowy zespół.

W przedostatnim dniu dzieliliśmy się wrażeniami z mijającego turnusu, który na długo zostanie nam w pamięci.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »