Ze sportem przez życie 2022

Stowarzyszenie „Bratnich Serc” dla Ludzi Chorych w Oświęcimiu w ramach projektu „W Rytmie Zdrowia IV” prowadzonego na podstawie współpracy z Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu zorganizowało 23 czerwca br. wraz z Środowiskowym Domem Samopomocy w Oświęcimiu Piknik Integracyjny jego celem była aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych z problemami zdrowia psychicznego, promowanie zdrowego stylu życia.

Spotkanie rozpoczęło się turniejem piłki nożnej na Orliku dzięki uprzejmości Dyrektora Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Sami Swoi” z Oświęcimia drugie „Tygrysy” z Stowarzyszenia „Bratnich Serc” trzecie ŚDS św. Faustyna Tychy.

Dalsza część spotkania odbyła się w ogrodzie przy ul. Słowackiego 1 A, gdzie kontynuowano potyczki sportowe w rzucie do celu, grze w piłkarzyki i przeciąganiu liny – i tu zdziwienie – nie brakło sportowego zacięcia kobiet. Był też konkurs malarski, który wyzwolił różne emocje związane z marzeniami sportowymi co dało swój wyraz w pracach plastycznych i ukazało jazdę konno, zmagania piłkarskie i możliwość przeniesienia się na Wimbledon. Prezentowano także trendy mody sportowej m. in. kolarskiej, motorowej i przydomowej, niektórzy wyróżniali się specjalnie przygotowanymi koszulkami, inni dla podkreślenia walorów sportowców płci męskiej zapuścili różnorakie wąsy na tę okazję. Pogoda sprzyjała, a oprawę muzyczną zapewnił zespół „Rendez-Vous” wraz z organizacją karaoke. Kiełbaski z grilla, krupnioki, grochówka i smaczne ciasto wzmocniły uczestników.

Zaproszenie na Piknik „Ze sportem przez życie” przyjęli przedstawiciele Starostwa, Urzędu Miasta, MOPS, instytucji współpracujących, Środowiskowych Domów Samopomocy z Kęt, Chełmka, Tychów, Łazisk Górnych, „Raj-Med” z Trzebini, DPS z Bobrku, Dziennego Domu Pobytu w Oświęcimiu. W imprezie uczestniczyło około 150 osób. Po okresie pandemii mogliśmy przeżywać radość ze wspólnej zabawy i świętować rodzinnie. Serca biły ze zmagań sportowych, radości współzawodnictwa a duch zwycięstwa udzielił się wszystkim zaproszonym.

Z ramienia Stowarzyszenia „Bratnich Serc” serdeczne podziękowania dla Wolontariuszy za ich nieocenioną pracę oraz dla darczyńców; Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej, PWiK, OMAG, ZUK, którzy z empatią pomogli w organizacji przedsięwzięć na rzecz osób potrzebujących. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »