XVIII Sobótka z StBS 2019
04.07.2019.

W dniu 27.06.19r. w godzinach porannych Stowarzyszenie „Bratnich Serc” dla Ludzi Chorych w Oświęcimiu integracyjne rozgrywki pt. „Ze sportem przez życie” w ramach projektu „W rytmie zdrowia II” współfinansowanego ze środków Powiatu Oświęcimskiego rozegrano turniej piłki nożnej (który wygrała drużyna „Tygrysy” z Oświęcimia), skok w dal, sztafetę 4x100 i rzut piłką.

W godzinach późniejszych Stowarzyszenie było organizatorem plenerowego festynu integracyjnego XVIII Sobótka z StBS pt. „10 w skali beauforta”, we współpracy z Urzędem Miasta Oświęcim i Środowiskowym Domem Samopomocy. Głównym celem spotkania była promocja zdrowia psychicznego i aktywnego stylu życia oraz integracja osób z problemami zdrowia psychicznego z mieszkańcami Oświęcimia. W spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób, przybyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych ośrodków wsparcia, instytucji, mieszkańcy Oświęcimia wraz z dziećmi. Spotkanie zaszczycił swą obecnością P. Janusz Chwierut – Prezydent Miasta Oświęcim.

Organizatorzy zabrali uczestników spotkania „w rejs po morzu karaibskim”, zapoznając z historią wysp i zwyczajami pirackimi. Gdy pokazali się piraci z Neptunem, z beczką prochu wszystkim przeszedł dreszczyk emocji. Czas szybko uciekał podczas różnorakich gier, zabaw, konkursów o tematyce morskiej i zaangażowania w szukanie skarbów piratów.

Podczas spotkania degustowano napój potwora morskiego, zupę bosmana z rekina, kikut ośmiornicy, czarny kawior z kaszalota. Wszystko działo się przy oprawie muzycznej zespołu „Rendez-vous”.

Z całego serca składam podziękowanie wszystkim wolontariuszom

i sponsorom, którzy przeżywali z nami tę piracką przygodę i sportowe zmagania.

Jednocześnie informuję, że od 29.07. br. rozpoczynamy organizację kolejnej edycji projektu „Praca moim życiem X” w ramach rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z zaburzeniami psychicznymi, współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego. Wszystkie osoby zainteresowane aktywnym spędzeniem czasu i inwestowaniem w zdrowie psychiczne zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia.

Sabina Studzińska
Prezes Stowarzyszenia
„Bratnich Serc”
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »