Dzień Zdrowia Psychicznego
11.10.2018.
Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w Oświęcimiu 2018

Stowarzyszenie „Bratnich Serc” dla Ludzi Chorych w Oświęcimiu (StBS) po raz kolejny było organizatorem obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. StBS we współpracy z Urzędem Miasta Oświęcim i Środowiskowym Domem Samopomocy w Oświęcimiu przygotowało dwudniowe przedsięwzięcie.

8 października 2018 r. w ramach dnia otwartego zorganizowano dla młodzieży Liceum Ogólnokształcącego im. Konarskiego „Lekcję Tolerancji”. Poprzez udział młodzieży w zajęciach terapeutycznych mogliśmy edukować, rozwijać i wzmacniać tolerancję młodych ludzi względem problematyki zaburzeń psychicznych.

10 października z kolei odbyło się cykliczne spotkanie „W rytmie zdrowia” edycja VIII z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego oraz jubileuszu 18-lecia pt.: „Rock’ n roll-owa 18-tka” w Oświęcimskim Centrum Kultury. Podczas spotkania podkreślano jak ważne jest w życiu zdrowie psychiczne, relacje międzyludzkie, praca i miejsca gdzie można spotkać „bratnie serca”. Powyższe kwestie poruszane były w filmie, którego bohaterami były osoby z problemami zdrowia psychicznego, we wspólnych występach muzycznych osób chorych i zdrowych. Po części artystycznej goście zaproszeni zostali do restauracji „Meksykańska” na spotkanie integracyjne i poczęstunek.

W obu spotkaniach wzięło udział około 500 osób. Uczestnikami byli: osoby niepełnosprawne, ich rodziny, bliscy, młodzież szkolna, a także specjaliści pracujący na co dzień z osobami chorymi, jak również przedstawiciele społeczności lokalnej, w tym przedstawiciele władz samorządowych, radni, reprezentanci jednostek budżetowych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »